Menu Zavrieť

Pozvánka: Výstava Rada Van Ladomerského v Zemplínskom múzeu

Zemplínske múzeum v Michalovciach, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, si na rok 2020 pre svojich návštevníkov pripravilo množstvo zaujímavých aktivít a podujatí. Nový rok odštartuje výstavou umelca Rada Van Ladomerského pod názvom OMEN – Osudové znamenie. Vernisáž výstavy sa vo východnom krídle múzea uskutoční 24. januára o 17:00 hod. 

Na 17. samostatnej výstave tohto umelca si verejnosť môže pozrieť približne 45 jeho obrazov. Pôjde o prierez jeho tvorbou, ktorú tvoria portréty a figurálna maľba v štýle pop-art, najčastejšie sú to monochromatové portréty významných osobností, ale aj bežných ľudí. Druhou časťou umelcovej tvorby sú knižné ilustrácie pre deti zobrazujúce vymyslenú rodinu Perlenschlipovcov a ich domácich miláčikov. Okrem toho si návštevníci múzea budú môcť pozrieť fotografie kamenných skulptúr, tzv. Valháll, ktoré umelec tvorí vo voľnej prírode. „Keďže mám za sebou dvojročnú šnúru výstav v zahraničí, chcel som svoju tvorbu sprístupniť aj širokej verejnosti na východe Slovenska. Mojím mottom je „Obraz má potešiť dušu človeka“, a preto verím, že táto výstava v Zemplínskom múzeu poteší návštevníkov a z múzea budú odchádzať s úplne novým zážitkom,“ povedal Radovan Ladomerský. Okrem samotnej výstavy obrazov a fotografií bude súčasťou vernisáže aj koncert dvoch elitných slovenských bluesmanov, ktorí sa môže pýšiť titulom „Bluesman roka 2016“. Najznámejší hráč na ústnu harmoniku Erich Boboš Prochádzka a gitarista Marek Wolf zahrajú v zrekonštruovaných podkrovných priestoroch kaštieľa. 

Pozvánka Zemplínskeho múzea v Michalovciach

Vstup na vernisáž výstavy je pre verejnosť voľný. Výstava vo východnom krídle Zemplínskeho múzea v Michalovciach potrvá do 31. marca 2020.

Tlačová správa Zemplínskeho múzea v Michalovciach

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *