Menu Zavrieť

Opakované voľby do rady školy na GĽŠ v Michalovciach

Gymnázium na ulici Ľudovíta Štúra 26 v Michalovciach oznámilo rodičom, že dňa 8. 10. 2019 sa o 16:00 hod. v priestoroch školy v rámci mimoriadneho rodičovského združenia uskutoční opakovaná doplňujúca voľba do rady školy z radov rodičov. Viac info na webovej nástenke školy  http://www.gymmi.sk

Pôvodná voľba, ktorá sa uskutočnila 16. 5. 2019 bola Košickým samosprávnym krajom ako zriaďovateľom školy vyhlásená za neplatnú, nakoľko neboli všetci rodičia upovedomení o konaní druhého kola volieb, čím im bolo znemožnené využiť svoje hlasovacie právo, resp. uchádzať sa o miesto v rade školy. Tento fakt mal tiež za následok, že volieb riaditeľa školy, ktoré sa konali dňa 28. 5. 2019 sa zúčastnili dvaja nelegitímne zvolení členovia výberovej komisie a tak predseda KSK využil svoje zákonné právo nevymenovať do funkcie riaditeľa školy (tzv. veto zriaďovateľa) odporúčaného kandidáta.

Nakoľko bol daný chybný proces dielom náhody, či nedopatrenia, prípadne kalkulácie sa môžeme iba domnievať, každopádne takýmto spôsobom bol zvolený do Rady školy náhodou aj okresný predseda strany SMER-SD a zároveň prednosta okresného úradu v Sobranciach. Názor si musí urobiť už každý sám, pretože možností je viacero, niekto na náhody verí, iní zasa nie.

Chcem preto ako poslanec KSK a zároveň člen rady školy vyzvať rodičov, aby sa zúčastnili volieb v čo možno najhojnejšom počte, pretože vyššia účasť znamená aj vyššiu legitimitu mandátu v rade školy a verím, že všetci máme rovnaký cieľ a tým je zabezpečiť pre deti a mládež kvalitné podmienky pre vzdelávanie sa a osobnostný rozvoj, ktorý im zabezpečí perspektívnu budúcnosť.

Milan Kaplan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *