NELEGÁLNA SKLÁDKA BUDE MINULOSŤOU

Pamätáte si ešte, keď som organizoval brigádu na sídlisku JUH v Michalovciach (za garážami pri Špitálskej a Okružnej ulici), kde na pozemku pod správou SPF vznikla doslova nelegálna skládka? Viď: http://vilomeniny.sk/brigada-fotogaleria/

Popri tejto aktivite som samozrejme situáciu riešil aj administratívne, pretože za tento stav musí niekto niesť aj zodpovednosť. Po dlhých byrokratických naťahovačkách medzi mnou, Okresným úradom v MI a v KE a samotným SPF sme konečne dospeli k záverečnému rozhodnutiu, že povinnosť zabezpečiť nápravu a likvidáciu odpadu má SPF, ktorý sa vehementne snažil tejto povinnosti zbaviť odvolaniami sa voči pôvodnému rozhodnutiu Okresného úradu v Michalovciach. (viď foto rozhodnutia).

Rozhodnutie OU KE voči odvolaniu SPF

Tento týždeň sa už na náprave z ich strany aj začalo reálne pracovať (viď foto, vyviezli stavebný a zozbierali komunálny odpad). Situáciu budem samozrejme aj naďalej sledovať, pretože okrem vypratania tejto lokality je potrebné aj zabezpečiť opatrenia k tomu, aby sa nám tam odpad po určitom čase nevyvážal opakovane.

OPLATÍ SA VECI DOTIAHNUŤ DO KONCA

Milan Kaplan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *