Menu Zavrieť

Most zo Strážskeho do Krivoštian je OPRAVENÝ

Práce na zrútenom moste medzi Strážskym a časťou Krivošťany sú ukončené. Znamená to, že most je po roku plne prejazdný v oboch jazdných pruhoch nielen pre osobné autá, ale aj pre nákladnú dopravu.

Predseda KSK Rastislav Trnka na svojom facebookovom profile uviedol:

„Doposiaľ najzložitejšia krajská investícia za 2 400 000 eur je ukončená o 7 mesiacov skôr ako sa predpokladalo.V októbri minulého roka však bolo všetko inak. Časť mosta sa zrútila do Laborca a Košický samosprávny kraj ho musel dočasne, kvôli bezpečnosti, uzatvoriť. Nasledovala demolácia a osadenie nových nosníkov, osadenie mostného provizória a samotné hydroizolačné či sanačné práce, terénne úpravy a napokon zaťažovacia skúška.

Pôvodné nosníky typu Vloššák nahradili nové predpäté a most sa dokonca o pár centimetrov rozšíril. Jeho rekonštrukciu financoval Košický samosprávny kraj zo svojho rozpočtu. Okrem toho župa vyčlenila peniaze aj na doplnenie zábradlia pred a za mostom, s ktorými sa pôvodne nerátalo.Most potrápil stavebníkov, úradníkov, no predovšetkým obyvateľov. To je však už minulosťou, veríme, že po ďalšie roky vám bude slúžiť bez problémov.“

Ďakujeme za trpezlivosť.

Zdroj: facebook profil R. Trnka, Uverejnil: Milan Kaplan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *