Menu Zavrieť

11-krát vedomé porušenie zákona TV MISTRAL

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) uložila na svojom stredajšom (26. 8.) zasadnutí viacero finančných sankcií a tiež upozornení na porušenie zákona. Začala tiež niekoľko správnych konaní.

Náš poslanecký klub NOVÉ MICHALOVCE v minulosti upozornil verejnosť na zneužívanie právomoci a zákona pri propagácií politickej strany cez televíziu TV MISTRAL. Rada pre vysielanie a retransmisiu uložila sankciu – upozornenie na porušenie zákona vysielateľovi TV MISTRAL, s.r.o. (programová služba TV Mistral) za porušenie § 32 ods. 9 ZVR, v súvislosti s tým, že dňa 2. 1. 2020 dokopy 11-krát odvysielal program Novoročný príhovor primátora, ktorý podporoval Viliama Zahorčáka, kandidáta na post poslanca vo voľbách do NR SR, ktorý naplnil definíciu politickej reklamy, čím došlo k porušeniu zákazu vysielania politickej reklamy. 

Viac nájdete aj v tomto článku: https://dolnyzemplin.korzar.sme.sk/c/22301063/michalovsky-primator-si-robi-kampan-v-mestskych-mediach.html.

Hovorkyňa RVR vysvetlila, že z dôvodu ekonomických dosahov na elektronické médiá spôsobených súčasnou situáciou udeľovala RVR aj v stredu sankcie na najnižšej zákonom prípustnej úrovni.

Autor: OZ Nové Michalovce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *